Skip Navigation Links
صفحه اول
سخن شما
اخبار البرز
پيوندها
تماس با ما
11/24/2017   1396/09/03 - جمعه   RSS 

  كد مطلب : 26298 نسخه چاپي  
1395/09/21 08:58 
 
 قوانین جدید پاریسی ها را قادر می سازد تا باغچه شهری خودشان را داشته باشند
   مدیران شهری پاریس اخیرا قانونی را تصویب کرده اند که طی آن مردم اجازه دارند تا باغچه خود را در محدوده شهری داشته باشند. شهروندان بعد از اخذ مجوزهای لازم می توانند بر روی دیوارهای منزلشان، در جعبه ها و روی سقف منزلشان گل، سبزیجات و میوه پرورش دهند.
محسن راعی - شهرنیوز: مدیران شهری پاریس اخیرا قانونی را تصویب کرده اند که طی آن مردم اجازه دارند تا باغچه خود را در محدوده شهری داشته باشند. شهروندان بعد از اخذ مجوزهای لازم می توانند بر روی دیوارهای منزلشان، در جعبه ها و روی سقف منزلشان گل، سبزیجات و میوه پرورش دهند.

شهردار پاریس، آن هیدالگو بیان داشت که هدف از اجرای این طرح، ایجاد 100 هکتار دیوار زنده و سقف سبز تا سال 2020 است. حدود یک سوم از این صد هکتار دارای ثابلیت کشاورزی نیز هست. شهروندان شهر پاریس تشویق می شوند تا باغبان های فضای عمومی این شهر باشند. باغبانها باید از روشهایی پایدار استفاده کنند و از حشره کش ها نیز پرهیز نمایند. از آنها خواسته می شود تا "منشور احیاء سبز" را امضاء نمایند و گیاهانی را بکارند که مورد علاقه زنبوران باشد. آنها همچنین باید نگهبان باغچه خود باشند و مطمئن شوند که جنبه زیبایی شهر در آن لحاظ می‌شود.

مدیران شهری پاریس از شهروندانشان خواسته اند تا در حوزه کاشت گیاهان خود نوآور باشند. آنها همچنین به شهروندان "جعبه پرورش گیاه" می‌دهند که شامل بذر و خاک می‌شود. البته این ها تنها چند پیشنهاد است و از مردم خواسته می شود که از خلاقیت خود استفاده کنند. دستیار شهردار پاریس گفته است که پرورش گیاه باعث می شود تا افراد محلی روابطشان با همسایگانشان بهتر شود و ارتباطات اجتماعی مستحکم تر گردد.


 
تعداد دفعات مشاهده شده : 573
نظر شما
نام :   *
ايميل :
نظر  شما : *
كد :
*
 

 
 
تمامي حقوق اين سايت متعلق به بنياد علمي و فرهنگي شهروند مي باشد.