Skip Navigation Links
صفحه اول
سخن شما
اخبار البرز
پيوندها
تماس با ما
11/24/2017   1396/09/03 - جمعه   RSS 

  كد مطلب : 26297 نسخه چاپي  
1395/09/21 08:56 
 
 20 هزار دانش آموز دوره ابتدایی کرج مراتب شکرگزاری از خالق را فرا می گیرند
   مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج اعلام کرد که با حمایت این سازمان 20 هزار دانش آموزمقطع تحصیلی ابتدایی در مدارس کرج ، مراتب شکرگزاری از خالق هستی را فرا می گیرند.
حسین عربیان در گفتگو با شهرنیوز، اظهار داشت: نماز، ستونی است که استحکام آن جامعه را از سلامت جسم و روح بهره مند خواهد کرد و پیام مسلمانان را به عنوان انسان هایی شکرگزار، شجاع، مخلص و صلح جو به دیگران مخابره می کند؛ از این رو توسعه فرهنگ اقامه نماز در جامعه، علاوه بر آثار مثبتی که بر روح و جسم افراد به جا می گذارد موجب حفظ نظام و ارزش های آن خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اجلاس نماز در دوره های مختلف برگزاری خود رویکردی دینی، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی را دنبال می کند، به اهمیت آموزش نماز اشاره کرد و اذعان داشت: یکی از مهمترین دوره های سنی که می توان رفتارها و فعالیت های دینی را در ذهن افراد جاگیر و اثرگذار کرد، دوره کودکی است و آموزش مناسب در این سنین از اهمیت بسزایی برخوردار است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج گفت: آنچه در سنین کودکی برای انسان ها به عنوان الگویی زیبا و ارزشی تبیین و تثبیت شود در آینده به سادگی قابل تغییر نیست و کودکان که آینده سازان جامعه هستند نقشی بی بدیل در ترویج این فرهنگ به نسل های آتی ایفا خواهند کرد.

وی به برگزاری بیست و پنجمین دوره اجلاس نماز در استان البرز اشاره کرد و با بیان اینکه همایش فوق با حضور مسئولان ارشد کشور و استان در محمدشهر به اجرا در می آید، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت مقوله برپایی نماز و افتخار برپایی این همایش در استان البرز، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج کوشیده است بنا به وظیفه ذاتی و مسئولیت فرهنگسازی خود، آموزش نماز به بیش از 20 هزار دانش آموز دوره ابتدایی را در دستور کار قرار دهد.

وی، این اقدام را در پی حمایت های قاطع شهردار و شورای اسلامی شهر کرج ذکر کرد و ادامه داد: در این زمینه اداره کل آموزش و پرورش استان، همکاری هایی را با مدیریت شهری کرج صورت داده است.

عربیان گفت: این طرح با عنوان 'کرج، شهر نماز' به اجرا در می آید تا به امید خدا بتوانیم این خطه از خاک ایران زمین را با یکی از مهمترین و ارزشمندترین ستون های دین، آباد و برقرار کنیم.

وی، تاکید کرد: هدف این طرح، آموزش نماز برای شبکه ای 2 هزار نفره از معاونین و مربیان پرورشی و معلمان اول ابتدایی در فاز نخست می باشد و فاز دوم آن آموزش 20 هزار نفری دانش آموزان دختر و پسر مقطع اول ابتدایی است.

این مسئول فرهنگی عرصه مدیریت شهری کرج، خاطرنشان کرد: فاز اول طرح در تالار شهیدان نژادفلاح به اجرا در می آید و فاز دوم شامل کلیه مدارس ابتدایی شهر کرج خواهد بود.

وی تصریح کرد: در این طرح، مباحث مرتبط با موضوع برپایی نماز، به شیوه ای متناسب به تمامی دانش آموزان پایه اول ابتدایی آموزش داده خواهد شد.
 
تعداد دفعات مشاهده شده : 532
نظر شما
نام :   *
ايميل :
نظر  شما : *
كد :
*
 

 
 
تمامي حقوق اين سايت متعلق به بنياد علمي و فرهنگي شهروند مي باشد.