Skip Navigation Links
صفحه اول
سخن شما
اخبار البرز
پيوندها
تماس با ما
11/18/2017   1396/08/27 - شنبه   RSS 

  كد مطلب : 26114 نسخه چاپي  
1394/09/06 19:29 
 تلاش مسئولان ایران جواب داد؛
 موافقت فدراسیون جهانی وزنه‌برداری با حضور سهراب مرادی در المپیک
   با موافقت رئیس فدراسیون بین المللی وزنه‌برداری، سهراب مرادی شرایط حضور در بازیهای المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو را بدست آورد. این درحالی است که وی مسابقات قهرمانی جهان را از روی سکوها تماشا کرد.

به گزارش شهرنیوز، سهراب مرادی نماینده دسته ۹۴ کیلوگرم تیم ملی وزنه برداری کشورمان که در اثر یک نامه نگاری اشتباه در فدراسیون پیشین به فدراسیون بین المللی بازنشسته معرفی شده بود در رقابتهای جهانی امسال اجازه حضور نیافت و در حالی که رکوردهای تمرینی اش حدود ۱۰ کیلوگرم از نفر برتر این دسته بیشتر بود از روی صندلی تماشاگران به تماشای این دیدار پرداخت.

سایت کمیته ملی المپیک ضمن تایید این خبر اعلام کرد: طی هفته های گذشته خبرهایی مبنی بر احتمال غیبت او در بازیهای المپیک به دلیل دیر اعلام شدن فعالیتش ( پایان دوره بازنشستگی ) مطرح شد که نگرانی مسئولین ورزش کشور و علاقمندان به این رشته را در پی داشت.

اما پیگیری های مسئولین کمیته ملی المپیک و فدراسیون وزنه برداری برای رفع این مشکل پاسخ داد و تاماش آیان رئیس فدراسیون بین المللی وزنه برداری (IWF) که در حال نظارت بر برگزاری هشتاد و یکمین دوره مسابقات جهانی وزنه برداری است از موافقتش با حضور سهراب مرادی در المپیک خبر داد.

وی در این خصوص گفت: من نامه های زیادی از کمیته ملی المپیک ، وزارت ورزش و فدراسیون وزنه برداری در مورد سهراب مرادی دریافت کرده ام. ببنید ما نمی توانیم فراتر از قانون حرکت کنیم و من کار زیادی نمی توانم بکنم.

وی ادامه داد: با این وجود من نه قصد دارم و نه می خواهم که جلوی ورود وزنه برداران خوب را به رقابتهای بزرگ بگیرم. شما برای حضور مرادی یک فرصت دارید و من با آن موافقت می کنم. رقابتهای جام فجر را به بعد از روز اول جون تغییر بدهید. من با این موضوع موافقم. همچنین من به شخصه سهراب مرادی را به یکی از رقابتهای دیگر دعوت می کنم تا بتواند شرایط حضور در المپیک پیدا کند.

رئیس فدراسیون وزنه برداری با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: همچنین من یک نماینده ویژه تعیین می کنم که از او کنترل دوپینگ ویژه داشته باشد و بتواند در المپیک به عنوان یک وزنه بردار پاک حاضر شود. من همیشه ایران را دوست داشته و به ایران احترام می گذارم. همیشه گفته ام بدون ایران وزنه برداری دنیا کم رنگ می شود. خوشحالم که رقابتهای جهانی و المپیک با حضور وزنه برداران شما پر رنگ می شود.

 
تعداد دفعات مشاهده شده : 591
نظر شما
نام :   *
ايميل :
نظر  شما : *
كد :
*
 

 
 
تمامي حقوق اين سايت متعلق به بنياد علمي و فرهنگي شهروند مي باشد.