Skip Navigation Links
صفحه اول
سخن شما
اخبار البرز
پيوندها
تماس با ما
11/18/2017   1396/08/27 - شنبه   RSS 

  كد مطلب : 26112 نسخه چاپي  
1394/09/06 19:28 
 معاون وزارت آموزش وپرورش اعلام کرد:
 اختصاص سهمیه استخدام ۲۰۰ مربی ورزش در آموزش و پرورش
   معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش گفت: سهمیه استخدام ۲۰۰ مربی تربیت بدنی از مجموعه استخدام ۵ هزار نیرو در وزارت آموزش و پرورش به ما اختصاص یافته است .

مهرزاد حمیدی در گفتگو با  شهرنیوز درباره کمبود مربی تربیت بدنی در مدارس کشور گفت: در سمینار مدیران استانی کمیسیونی درباره نبود مربی ورزش در مدارس چند پایه گزارشی ارائه داد که یکی از دستورالعمل های آن لزوم وجود دبیر ورزش در مدارس روستایی بود که برای بررسی در مراتب بالاتر  در وزارت آموزش و پرورش در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تعداد ۳۳ هزار دبیر تربیت بدنی در کشور وجود دارد افزود: تعداد ۲ هزار نیروی متخصص نیز در مجموعه های ورزشی مشغول هستند. زمانی ۱۹ میلیون دانش آموز با ۲۰ هزار مربی ورزش داشتیم اما اکنون این تناسب به ۱۳ میلیون دانش آموز با ۳۵ هزار مربی ورزش رسیده است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش تصریح کرد: سهمیه  استخدام ۲۰۰ مربی تربیت بدنی از مجموعه استخدام ۵ هزار نیرو در وزارت آموزش و پرورش به ما اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در دانشگاه فرهنگیان نیز دانشجو معلمانی در رشته تربیت بدنی مشغول به تحصیل هستند که پس از فارغ التحصیل شدن جذب وزارت آموزش و پرورش می شوند و امیدواریم سال تحصیلی آینده وارد مدارس کشور شوند و کمبود مربی ورزش اینگونه جبران شود.

حمیدی درباره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای نیز گفت: جمعیت هدف ما برای سال تحصیلی جدید ۱۳ میلیون دانش آموز نیست بلکه ۴ میلیون دانش آموز را پیش بینی کرده ایم تا در این المپیاد شرکت کنند.

وی تصریح کرد: سال گذشته ۳ میلیون دانش آموز را پیش بینی کرده بودیم که تحت پوشش المپیاد ورزشی درون مدرسه ای قرار گیرند اما بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز شرکت کردند.

وی بیان کرد: نرخ پوشش  در این المپیاد را به صورت تدریجی و گام به گام به صد درصد نزدیک خواهیم کرد اکنون فاصله زیادی با  تحت پوشش قرار دادن تمام دانش آموزان را داریم.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش خاطرنشان کرد: امروز نرخ نفوذ به المپیاد ورزشی درون مدرسه ای به عنوان عامل فعالیت حرکتی در مدارس کشور به شمار می آید وبه عنوان زبان مشترک در مدارس جای خود را باز کرده است.

 
تعداد دفعات مشاهده شده : 861
نظر شما
نام :   *
ايميل :
نظر  شما : *
كد :
*
 

 
 
تمامي حقوق اين سايت متعلق به بنياد علمي و فرهنگي شهروند مي باشد.