Skip Navigation Links
صفحه اول
سخن شما
اخبار البرز
پيوندها
تماس با ما
11/18/2017   1396/08/27 - شنبه   RSS 

  كد مطلب : 26109 نسخه چاپي  
1394/09/06 19:17 
 رئیس سازمان حج به شهرنیوز خبر داد؛
 یک میلیون زائر ایرانی در کربلا/دولت عراق به خارجی‌ها ویزا نمی‌دهد
   رئیس سازمان حج و زیارت ضمن توصیه به زائران برای انتخاب مرزهای شلمچه و چزابه برای رفتن به کربلا، گفت: دولت عراق به اتباع خارجی در ایران، ویزای اربعین نمی دهد.

سعید اوحدی در مورد وضعیت مرز مهران برای عبور زائران اربعین، به  شهرنیوز گفت: در حال حاضر وضعیت مرز طبیعی است، اما در مجموع مرز مهران نسبت به دو مرز چزابه و شلمچه محل عبور تعداد بیشتری از زائران است و معمولا اولویت اول خود را این مرز انتخاب می‌کنند.

وی به زائران توصیه کرد که مرز شلمچه و چزابه را برای عبور در اولویت قرار دهند، اما در مجموع در حال حاضر مشکل خاصی در مرزها وجود ندارد.

اوحدی گفت: تا دیشب ۲۵۰ هزار نفر از سه مرز عبور کرده‌اند و تا این لحظه بیش از یک میلیون زائر ایرانی وارد عراق شده‌اند.

وی تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود امروز تعداد زائران ایرانی در عراق به یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر برسد.

رئیس سازمان حج و زیارت در مورد شایعه‌ای که در فضای مجازی مبنی بر لغو ویزا و روادید اربعین عنوان شده، تصریح کرد: این شایعه به هیچ وجه صحت ندارد و دولت عراق اعلام کرده که تا آخرین روز ویزا برای زائران صادر می‌شود و ما نیز به همین دلیل ثبت‌نام در سامانه سماح را تمدید کرده‌ایم.

به گفته اوحدی، تا روز ۱۲ آذرماه ویزا صادر می‌شود و تا همان روز نیز متقاضیان می‌توانند در سامانه ثبت‌نام و مدارک خود را به دفاتر مجاز برای صدور روادید ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه به هیچ وجه در گلوگاه‌های عبوری، اجازه عبور زائران بدون گذرنامه داده نمی‌شود، گفت: روز گذشته ۱۰۰ زائر بدون ویزا در مرزها دستگیر و به کشور بازگردانده شدند؛ به همین دلیل توصیه می‌شود مشتاقان زیارت اربعین در داخل استان‌های خود نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند و بدون روادید سفر خود را آغاز نکنند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: چنانچه زائران بتوانند در شهر خود دو روزه ویزا بگیرند، در مرزها در کمتر از ۴ روز نمی‌توانند نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند.

اوحدی اظهار داشت: به لحاظ تدارکات، امکانات و خدمات، تمامی دستگاه‌ها همکاری لازم را انجام داده‌اند و مشکل خاصی در حال حاضر برای زائران در مرزها وجود ندارد.

وی همچنین در مورد اعزام زائران اتباع کشورهای دیگر به اربعین نیز گفت: دولت عراق اعلام کرده که به اتباع کشورهای دیگر که در ایران هستند، به هیچ وجه ویزا نمی‌دهد و از طرف ایران ممنوعیتی برای آنها اعلام نشده است و هر زمانی که سفارت عراق برای آنها ویزا صادر کند، خروج آنها از کشور برای ما مشکلی ندارد.

 
تعداد دفعات مشاهده شده : 662
نظر شما
نام :   *
ايميل :
نظر  شما : *
كد :
*
 

 
 
تمامي حقوق اين سايت متعلق به بنياد علمي و فرهنگي شهروند مي باشد.