Skip Navigation Links
صفحه اول
سخن شما
اخبار البرز
پيوندها
تماس با ما
11/18/2017   1396/08/27 - شنبه   RSS 

  كد مطلب : 26083 نسخه چاپي  
1394/09/04 11:28 
 رئیس سازمان استاندارد به شهرنیوز خبر داد:
 بازنگری استانداردهای تولید خودرو در ایران
   رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد: سندی در دست تدوین نهایی است که بر مبنای آن، استانداردهای تولید خودرو در ایران با استانداردهای تولید خودرو در ژاپن، آمریکا و اتحادیه اروپا مطابقت داده شود.

نیره پیروزبخت در گفتگو با  شهرنیوز گفت: باتوجه به حجم واردات خودروهای خارجی به ایران و اختلاف استانداردهایی که میان خودروهای تولید ایران و برخی از کشورها وجود دارد، ضروری به نظر می رسد تا استانداردهای خودروهایی که قرار است با مشارکت خودروسازان خارجی در ایران تولید شود، مورد بازنگری قرار گیرد.

رئیس سازمان ملی استاندارد افزود: هم اکنون ایران هیچ گونه رابطه تجاری با آمریکا ندارد اما خودروهایی که از کشوری همچون ژاپن وارد ایران می‌شود، استانداردهای آمریکا را رعایت می‌کند. بنابراین تلاش ما بر این است که اگر همین خودروهای ژاپنی بخواهند در ایران تولید شوند، ملزم به اجرای استانداردهایی باشند که از سوی خودروسازان ژاپنی و آمریکائی در تولید محصولاتشان رعایت می شود.

وی تصریح کرد: بر این اساس فرایند مطالعه و تطبیق استانداردهای تولید خودرو در ایران با استانداردهای تولید خودرو در آمریکا و ژاپن در حال انجام است تا بر اساس آن بتوان اگر قرار باشد خودروهایی با مشارکت خودروسازان خارجی در ایران تولید شود، این استانداردها را رعایت کند.

به گفته پیروزبخت، سندی در دست تدوین است که بر مبنای آن، استانداردهای تولید خودرو در ایران با استانداردهای تولید خودرو در ژاپن، آمریکا و اتحادیه اروپا مطابقت داده شود و هم اکنون مراحل انتهایی تدوین را سپری می کند.

وی اظهار داشت: این کار در سازمان ملی استاندارد مطالعه شده و امیدواریم بتوانیم با تصویب آن، سندی را به دست تولید کنندگان خودرو دهیم که ملزم به تولید خودروهای مشترک با شرکای خارجی خود تحت این استانداردها باشند.

 
تعداد دفعات مشاهده شده : 659
نظر شما
نام :   *
ايميل :
نظر  شما : *
كد :
*
 

 
 
تمامي حقوق اين سايت متعلق به بنياد علمي و فرهنگي شهروند مي باشد.